neljapäev, 5. november 2015

Jõuluvana puhkus Kanaari saartel


Ühel karmil talveõhtul otsustas jõuluvana oma sõpradega  minna puhkusele Kanaari saartele.

Jõuluvana ei tahtnud, et jõulumemm ja üle 10 000 päkapiku sellest teada saavad. Kui jõulumemm oleks sellest teada saanud, siis jõuluvana ja ta sõbrad peaks olema memme pagasihoidjad. Eriti suur probleem oleks olnud, kui üle 10 000 päkapiku oleks sellest teada saanud, sest eelmine kord, kui jõuluvana käis päkapikkudega puhkamas, ei jäänud pooditdest ja hotellist midagi alles.

Seetõttu pidi jõuluvana seda saladusenas hoidma. Hoida saladust jõuluvana perekonnas on sama lihtne, kui jaanipäeva õhtul lumme pissida. Iga kord, kui jõuluvana üritas reisi asju ajada, ilmus jõulumemm nagu Putini spioon. Jõuluvana elu muutus eriti raskeks, kui päkapikud sellest teada said, et jõuluvana tahtis puhkama minna. Ta pidi päkapikud ära ostma, ta lubas neile, et kui nad ei räägi midagi, siis ta teeb neile õlle välja.

Järgminesel õhtu, kui jõuluvana asju pakkis, tuli jõulumemm ja küsis:" Kurat küll, mees, miks sa mulle ei öelnud, et sa puhkusele tahad minna, arvad et oled kõvamees, jah." Jõuluvana vaatas oma naist ja ei osanud midagi öelda.

Jõluvana oli selleks juba valmistunud, et memm sellest teda saab. Nimelt oli jõuluvana ostnud rattad, millega saab vee all sõita. Nii et, kui jõulumemm ja päkapikud magama olid läinud, ajas jõuluvana oma sõbrad kokku ja nad hakkasid minema (kuidas?). Alguses oli vesi ikka päris külm, aga mida Kanaari saarte poole, seda soojemaks läks.

Pärast puhkust, kui jõuluvana oli juba kodus, sai ta teada, et memm oli ta maha jätnud ja päkapikud kaasa võtnud.

Aga see, kuidas ta oma naise tagasi sai, see on juba teine teema.

1 kommentaar:

 1. Ühel karmil talve õhtul otsustas jõuluvana oma sõpradega minna puhkusele Kanaari saartele.

  Jõuluvana ei tahtnud, et jõulumemm ja üle 10 000 päkapiku sellest teada saaks. Kui jõulumemm oleks sellest teada saanud, siis jõuluvana ja ta sõbrad peaks olema memme pagasihoidjad. Eriti suur probleem oleks olnud, kui üle 10 000 päkapiku oleks sellest teada saanud, sest eelmine kord, kui jõuluvana käis päkapikkudega puhkamas, ei jäänud pooditest ja hotellist midagi alles.

  Seetõttu pidi jõuluvana seda saladusena hoidma. Hoida saladust jõuluvana perekonnas, on sama lihtne, kui Jaanipäeva õhtul lumme pissida. Iga kord, kui jõuluvana üritas reisiasju ajada, ilmus jõulumemm nagu Putini spioon. Jõuluvana elu muutus eriti raskeks, kui päkapikud sellest teada said. Ta pidi päkapikud ära ostma, ta lubas neile, et kui nad ei räägi midagi, siis ta teeb neile õlle välja.

  Järgmine õhtu, kui jõuluvana asju pakkis, tuli jõulumemm ja küsis:" Kurat küll mees, miks sa mulle ei öelnud, et sa puhkusele tahad minna, arvad et oled kõvamees, jah." Jõuluvana vaatas oma naist ja ei osanud midagi öelda.

  Jõluvana oli selleks juba valmistunud, et memm sellest teda saab. Nimelt oli jõuluvana ostnud rattad, millega saab vee all sõita. Kui jõulumemm ja päkapikud magama olid läinud, ajas jõuluvana oma sõbrad kokku ja nad hakkasid minema. Alguses oli vesi ikka päris külm, aga mida Kanaari saarte poole, seda soojemaks läks.

  Pärast puhkust, kui jõuluvana oli juba kodus, sai ta teada, et memm oli ta maha jätnud ja päkapikud kaasa võtnud.

  Aga see, kuidas ta oma naise tagasi sai, see on juba teine teema.

  VastaKustuta