reede, 6. november 2015

Kass kraaniall


Elas kord kass nimega Bella. Enamasti oli ta hall, (lauselühend) aga pealt natuke tumedam.  Väikse kiisu kohta oli ta väga tark ja nutikas. Kassile oli harjumuseks saanud ülepäeviti kell 3 päeval keerata kraan käpagaga lahti ja seal all ennast pesta või lihtsalt veega mängida. Kes veel ei tea,  siis kassidele väga vesi ei meeldi ning nad kardavad seda.

Ühel tavalisel päeval tuli töölt varem koju kassi omanik Triin. Tüdruk avastas, et kraan jooksis vett ja nägi, et põrandal läheb teise tuppa veerada. Triin läks mööda rada teise tuppa ja nägi, et kass on läbinisti märg ja  (ning) ütles kassile: "Mida sa korraldad, Bella"? (Kelle?)Suureks üllatuseks oskas Bella ka mingi  ime läbi inimkeelt ning vastas Triinule, et ei teinud peale selle muud midagi, kui ainult pesin end. Triin oli hämmingus, sest ta polnud varem mitte kuskilt kuulnud, et olemas on rääkiv kass ja veel selline, kes mitte üldsegi vett ei kartnud.

Triin tuli mõni päev hiljem jälle varem koju ja nägi taas, et kraanist vesi jookseb ja kass jälle märg ja rääkis.
Iga kord (lahku) kui kass märg oli, tuli talle rääkimisvõime.

Triin oli üldiselt laisk inimene ja väga tööd ta teha ei viitsinud teha. Talle tuli mõte Bella näitustele viia ja inimestele näidata, et rääkiv kass on tõepoolest olemas. Inimesed olid väga üllatunud, samas neile ka see kass meeldis.

Nii lahendas Triin oma mure, et mitte tööl käia, kuna Bella tõi talle sisse miljoneid.

2 kommentaari: