teisipäev, 10. november 2015

Kiosk või kolme X-iga Maxima?Kätte on jõudnud reede. Mis see reede ikka on, kui üks suur shopingu päev, et valmistuda nädalavahetuseks. Miina, nähes, et kõik poodi ruttavad, leidis ka oma jalad poe poole suundumas. Ta astus poe uksest sisse ja oli elevil, et sellest tuleb üks väga edukas päev. Kui tüdruk aga end ümbritsevat kolme X-iga Maximat uurima hakkas, langes ta pehmelt öeldes šokki.

Kas ta oli vales poes? Kas selle poe nimi ei olnud mitte KOLME X-iga Maxima? Kõik, mida Miina seal poes nägi, viitas vastupidisele. Kui poel on kolm X-i, peaks see tähendama ka ju väga head teenindust. Aga mis selles poes sündis? Kõik poetöölised istusid ülbete nägudega leti taga ning ei suvatsenud lillegi liigutada. Vaadaku need lollid kliendid ise, kuidas selles üüratu suures poes hakkama saavad. Kuidas pidi väike Miina teadma, kus asub selles poes piimalett, kus saia- ja leivalett ja kus asub kõige tähtsam, kommilett?

Suurest hämmingust ei suutnud ta ennast liigutadagi. Miks olid kõik teised inimesed nii lollid ja lasid endale pähe istuda? Vaadates, kuidas kõik ringi jooksevad ja oma raudrasket poekorvi järel tassivad, oleks Miina peaaegu naerma hakanud. Tema otsustas rahulikult ühe koha peal seista ja oma kolme X-i väärilist teenindust oodata. Tüdrukul oli lõbus seal seista ning vaadata, kuidas inimesed poemüüjate järel orjavad.

Kas inimesed tõesti ei mäleta siis nõukogude aegset kuldset teenindust? Kõik kaubad olid leti taga, sina pidid lihtsalt näpuga näitama ja ütlema, mitu sa soovid. Kõik oli nii lihtne ja hea ning poemüüjad said selle eest ka õiglast palka. Mis aga nüüd saanud on? Poodi (poes) valitseb täielik kaos. Mille eest poe+müüjatele nüüd makstakse? Inimeste orjamise pealt+vaatamise eest? Aga siin pole ju midagi imestada, see on meie Eesti riik.

Miina seisiski terve päeva seal ja naeris inimeste üle. Pika+peale sai ta aga vihaseks, oma kolme X-i teeninduse puudumise tõttu. Kas Maxima siis tõesti ei soovi tema raha? Tüdruku taskud olid ju punnis hinnalist raha, mille ta oli oma vanemate rahakotist väärikalt välja teeninud. Kas nad siis tõesti ei hooli oma suurest sissetulekust, mille nad oleksid võinud saada? Miina sai aru, et niimoodi seal seistes, raiskab ta oma väärtuslik(k)u aega ning ilmselgelt see pood ei vääri seda.

Tüdruk otsustas, et kõige parem teenindus ootab teda kioski putkades ning ta võttis plaani seal oma shopingu vajadused ära rahuldada. Ta püüdis võimalikult nähtamatult Maximast väljuda, vältides inimestega kokkusattumist, kuna on ju piinlik sellisest poest välja tulla. Kioskiteni jõudes, sai ta aru, kuivõrd luksuslik teenindus on meie tänavatel. Sinu eest tehakse kõik ära. Sina pead ainult ütlema, mida sa soovid ja ühest väikseset aknakesest raha andma. Kõik on sellel ühel ruutmeetril olemas. Ei mingit lahmakat poodi, kus võiks maratoni joosta, ja milline aja kokkuhoid! Lausa liiga hea, et olla tõsi, kas pole?

Kokkuvõttes möödus Miina reedene õhtupoolik rõõmsalt ning võidukalt. Ta sai kõik vajaliku, mida tal nädalavahetusel vaja võiks minna ning ta hoidis kokku oma väärtuslik(k)u aega. Lisaks sai tüdruk aru, kui tark ta ikka on. Ta ei lase endale pähe istuda ja selle asemel, et poemüüjate eest kogu töö ära teha, ütleb ta ainult kioski+tädile oma soovi ja too asub seda kohe täitma. Miina soovitus teistele inimestele on vaadata enda ümber ringi ja mõelda, kas meil on seda kõike ikka vaja?

1 kommentaar:

  1. Toreda sisuga jutt. Lõigud on hästi jaotatud ja komad on paigas. Jätka samas vaimus! :)

    VastaKustuta