neljapäev, 5. november 2015

Suitsetav kaunitar


Kuulus naljamees George Carlin ütles: "The planet is fine. The people are fucked" ("Meie planeet on korras. Inimkond on rikutud.").

Elas kord noor ahvipärdik nimega Joe. Noorel pärdikul oli kole komme, talle meeldis suitsetada.Võis see paista mõnele naljakas, kuid kui loom on võtnud külge inimeste halvad kombed, siis oleme me teinud midagi valesti.

Aastaid möödus Joe esimesest suitsust ning noor ahv jäi tasapisi nõrgemaks ning nõrgemaks. Kurb oli vaadata, kuidas nii intelligentne loom end iga mahviga surma poole liigutas. Peale aastaid oli Joe tervis kohutav - ta köhis ja köhis, inimesed naersid ja naersid. Joe, jõudes kahjuks juba oma viimasesse eluaastasse, oli ikka inimesetele mängukann ning meelelahutaja. Pakk peale pakki rahustas ahipärdik oma närve, ma nimetaksin teda sellel ajajärgul elvaks korstnaks. Kui Joe aga aru pähe võttis, oli juba hilja.

Möödus nädal isegi kaks, kui pärdik jäi kopsuvähki. Peremees kahetses oma tegu, kuid see ei muutnud midagi. Kopsuvähiga elas pärdik veel kuu aega, kuni ta lõpuks suri. Kõigil oli kurb, eriti endisel pärdiku omanikul, kes nägi öösel unes Joed, kes sammus ta poole, suits hambus. Mehel tekkisid süümepiinad ning ta otsustas korraldada pärdikule väärilised matused.

Möödus aasta ning isegi kaks ja kunagis  ne pärdiku peremees nimega Will, otsustas adopteerida endale veel ühe looma, järjekordselt otsustus selleks pärdik. Mees mõtles ja mõtles ning pani ahvile nimeks Daxton. "Seekord ma sinuga nii ei tee!" mõtles Will.

Ühel hommikul ärkas Will üles mingi imeliku lõhna peale: "Lõhnab justkui ... tubaka suits!"  jooksis (kes?) toast välja ning avastas pärdiku rõdult suitsetamas. "DAXTON, ÄRA TEE," karjus mees inimahvilt suitsu käest tirides, "Ssee on väga halb!"
LÕIGUVAHETUS!
Polnudki rohkem vaja selleks, et too hakkaski suitsetama. Mees ei suutnud järgmist looma, kes oli temale kallis, kaotada sellele taimepurule. Mees tiris endale armasaks saanud Dextonit mööda võõrutusravisid ... miski ei aidanud. Mees mõtles endamisi: "Enam pole midagi teha, kui suitsedtab, siis suitsetab. "
LÕIGUVAHETUS!
Nädalad möödusid ning pärdikul oli hirmus suitsuvajadus. Daxton otsustas ise võtta suitsu ning see süüdata, lõpetades viskas pärdik pläru maja äärde, kus see süütas rookatuse peremehe majal. Mees ärkas ning avastas et tuba on suitsu täis, kuid ta ei suuda end hapnikupuuduse tõttu liigutada, nimelt oli Will arst. Möödus veel minut ning Will minestas. "Anna mulle veel 2ml adrenaliini,"ütles salapärane hääl,"ma arvan, et ta on ärkvel!"
Will avas silmad, kuid nägi ainult enda ümber gruppi inimesi, need olid arstid, kes olid Willi päästnud.
"Kus on mu ahv," küsis mees "ma tahan oma pärdikut näha!" Arstid käskisid mehel rahuneda ning rääkisid talle ära kogu jutu."Loom ei ole surnud, vaid kodust plehku pannud" rääkis võõras mees.

Tänaseni pole veel kusagilt Dextonit leitud. Spekuleeritakse, et pärdik on kusagil varjupaigas. Kuid mees tunneb endia südames, et ükspäev saavad nad veel kokku.

-Kevin

1 kommentaar:

  1. Teksti sisu on üldiselt väga hea. Kasutad liiga palju ühesuguseid sõnu, ehk tekib palju kordusi. Sõnastus saaks alati natuke parem olla. Palju komasid puudu. Muidu tore tekst, hästi jaotatud lõigud.

    VastaKustuta